Peeling kawitacyjny
Skuteczne oczyszczanie
Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny mający na celu dokładne oczyszczenie skóry. Kawitacja jako zjawisko fizyczne polega na przemianie z fazy ciekłej w gazową. Do wykonania zabiegu wykorzystuje się urządzenie emitujący ultradźwięki.
Skóra poddawana zabiegowi powinna być wilgotna, aby po zetknięciu z ultradźwiękami utworzyły się mikropęcherzyki, które ulegają rozpadowi. Tym sposobem następuje rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka, dodatkowo drgania usuwają sebum z porów, czego efektem jest dogłębnie oczyszczona skóra.
Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu, wykonuje się oczyszczenie skóry tonikiem lub żelem. Następnie nakłada się na skórę serum i przy pomocy specjalnego urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe usuwa martwy naskórek. Osoba poddana zabiegowi nie odczuwa bólu, może natomiast doświadczać uczucia delikatnego drapania i łaskotania, jak przy masażu wibrującą szczoteczką. Oczyszczane są kolejno wszystkie partie skóry, ze szczególnym uwzględnieniem części bardziej problematycznych, jak np. broda lub nos. Na zakończenie zabiegu zazwyczaj nakładana jest maseczka nawilżająca.
Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, jeszcze kolejnego dnia - trzeba to uwzględnić przed umawianie się na wizytę u kosmetyczki i wybrać termin kilka dni przed ważnym spotkaniem.
Wskazania do zabiegu
Polecany dla osób z trądzikiem pospolitym lub różowatym oraz zaskórnikami i wągrami. Sprawdza się przy cerze tłustej i mieszanej, redukując wydzielanie sebum i tzw. świecenie się” twarzy. Przy regularnym stosowaniu może zmniejszyć zmarszczki i przebarwienia. Dla osób z cerą suchą, zaleca się stosowanie peelingu kawitacyjnego przed zabiegami nawilżającymi, dzięki czemu wszelkie substancje aktywne wnikną głębiej - do skóry właściwej.
Uwaga! Kawitacja powinna być wykonywana w okresie od końca września do początku kwietnia, dlatego by nie wystawiać złuszczonej skóry na działanie promieni słonecznych o dużym nasileniu.
Efekty peelingu kawitacyjnego
Ultradźwięki delikatnie masują, poprawiając ukrwienie oraz zwiększając absorpcyjność skóry – następuje dotlenienie i szybsza odbudowa skóry. Zabieg pomaga usunąć nadmiar łoju oraz hamuje rozmnażanie się bakterii. Peeling kawitacyjny może być stosowany jako samodzielny zabieg oczyszczający lub być czynnością poprzedzającą inne zabiegi, poprawiając wchłanianie stosowanych substancji odżywczych. Peeling kawitacyjny jest nieinwazyjny, dlatego z powodzeniem może być stosowany u osób z cerą wrażliwą i naczynkową.
Ważne zalecenia po zabiegu
- Przez co najmniej 24 godziny zabrania się korzystanie z sauny i basenu.
- Przez co najmniej 24 godziny nie można wystawiać skóry na działanie słońca oraz korzystać z solarium.
- Przez minimum 24 godziny należy również zrezygnować z nałożenia samoopalaczy.
- Makijaż także można wykonać dopiero po upływie 24 godzin.
- Przez okres 7dni trzeba stosować kremy z filtrem ochronnym SPF 30 lub SPF 50.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
- ciąża
- osteoporoza
- padaczka
- choroby tarczycy
- niewydolność krążenia
- zakażenia skóry
- metalowe implanty
- rozrusznik serca
- nowotwór
- zaburzenia krzepnięcia krwi
Czas trwania zabiegu
- peeling kawitacyjny - 30 min
Przebieg zabiegu może nieco odbiegać od powyższego opisu, ponieważ dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb danego rodzaju cery.
CENNIK ZABIEGÓW TUTAJ
Czy wiesz, że... Peeling kawitacyjny może być wykonany jednorazowo lub cyklicznie. Warto poddawać się zabiegowi raz w miesiącu, dla podtrzymania optymalnego efektu.