Zabieg z kwasem migdałowym
Złuszczanie bez podrażnień
Kwas migdałowy działa dwukierunkowo:
1. reguluje odnowę komórkową, złuszczając wierzchnie warstwy naskórka, tym samym poprawia strukturę i koloryt skóry oraz działa przeciwzmarszczkowo,
2. wykazuje silne działanie antybakteryjne, dzięki temu łagodzi stany zapalne skóry, goi wypryski i zmiany trądzikowe.
Poddając się zabiegowi z kwasem migdałowym należy odpowiednio wcześniej przygotować skórę w warunkach domowych poprzez smarowanie odpowiednio dobranym do cery żelem zawierającym kwas migdałowy. Żel stosuje się przez przez 7-10 dni na noc, na dzień natomiast należy nakładać krem multiwitaminowy z filtrem ochronnym 18.
Zabieg obejmuje demakijaż i odtłuszczenie skóry. Przed rozpoczęciem zabiegu nakładamy na wrażliwe partie twarzy (okolice oczu, skrzydełka nosa, kąciki ust) i znamiona barwnikowe warstwę wazeliny, w celu zabezpieczenia ich przed działaniem kwasu. Następnie nakładany jest peeling z kwasem migdałowym. Kolejnym krokiem jest neutralizacja kwasu i nałożenie grubej warstwy odżywczo-regenerującej maseczki. Na zakończenie tonizujemy skórę i aplikujemy krem multiwitaminowy.
Wskazania do zabiegu
Złuszczanie kwasem migdałowym jest polecane jest osobom z cerą wrażliwą i naczyniową, bowiem kwas działa zarazem skutecznie i łagodnie. Ponadto zdecydować się na niego mogą osoby zmagające się z trądzikiem. Wskazany jest przy cerze dojrzałej i mieszanej. Skuteczny jest również przy niewielkich przebarwieniach.
Zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów eksfoliacji w odstępach jednotygodniowych. Zabieg wykonuje się dwa razy w roku, z wyjątkiem pory letniej, w której skóra narażona jest na bardzo głębokie poparzenie słoneczne nawet przy krótkiej ekspozycji.
Efekty peelingu migdałowego
Skóra po zabiegu jest wygładzona i ujędrniona. Kwas migdałowy rozjaśnia przebarwienia i działa bakteriobójczo, dzięki czemu jest skuteczny przy leczeniu trądziku. Reguluje wydzielanie sebum i obkurcza rozszerzone pory. Poprawia się stan wrażliwej skóry, która staje się odporniejsza na działanie czynników zewnętrznych. Skóra jest nawilżona, bardziej napięta, z wygładzonymi zmarszczkami.
Ważne zalecenia po zabiegu
- W trakcie kuracji nie wolno wykonywać innych peelingów, zwłaszcza mechanicznych.
- Zakazane jest wystawianie skóry na działanie słońca i korzystanie z solarium przez czas trwania kuracji i 2 tygodnie po jej odbyciu.
- Do 48 godzin po zabiegu nie wolno kąpać się w chlorowanej wodzie (basen).
- Zaleca się systematyczne stosowanie kremu multiwitaminowego SPF 18 na dzień i kremu z kwasem migdałowym i polihydroksykwasami na noc.
- Nie można zdrapywać złuszczającego się naskórka, a do wycierania twarzy używać miękkiego ręcznika, by nie podrażnić skóry.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
- ciąża
- opryszczka
- egzema, grzybica, łuszczyca
- uszkodzenia oraz stany zapalne skóry
- stan po ekstrakcji zęba
- skóra tuż po depilacji, dermabrazji, zabiegu elektrolizy, terapii retinoidami
- uszkodzenia oraz stany zapalne skóry
- nadwrażliwość na kwasy AHA i PHA
Czas trwania zabiegu
- zabieg z kwasem migdałowym - 60 min
Przebieg zabiegu może nieco odbiegać od powyższego opisu, ponieważ dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb danego rodzaju cery.
CENNIK ZABIEGÓW TUTAJ
Czy wiesz, że... Kwas migdałowy należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA), o działaniu złuszczającym, antybakteryjnym i przeciwstarzeniowym. Naturalny kwas ten występuje w gorzkich migdałach. W kosmetologii stosuje się kwas migdałowy odpowiednio rozcieńczony, gdyż czysty kwas działa drażniąco na skórę i drogi oddechowe.